Aktualności

Zakończenie Konferencji
2021-05-23

W dniach 20-21 maja 2021 odbyła się w trybie zdalnym, II edycja Konferencji Naukowej "Dziedzictwo Rzemiosła Artystycznego - tradycyjne techniki oraz nowoczesna konserwacja i restauracja".

Podczas konferencji można było wysłuchać trzynastu Prelegentów z całej Polski.  Bardzo dziękujemy wszystkim Prelegentom za niezwykle interesujące i pouczające referaty oraz Uczestnikom konferencji za dyskusję nad przedstawianymi zagadnieniami dotyczącymi rzemiosł rozmaitych.

Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji, która odbędzie się w 2023 roku. Liczymy na ponowne spotkanie!

Informacje organizacyjne
2021-05-17

Wszystkich Prelegentów prosimy o nadsyłanie do 18 maja swoich prezentacji w formacie pdf na nasz adres konferencyjny - dra.umk.pl.

Wsparcia technicznego podczas konferencji udziela dr Andrzej Podgórski, który przygotował dla Państwa krótki przewodnik. W razie jakichkolwiek pytań i problemów technicznych zachęcamy do kontaktu - andi@umk.pl.

"Dziedzictwo Rzemiosła Artystycznego - tradycyjne techniki oraz nowoczesna konserwacja i restauracja. Tom 1" - już dostępna
2021-05-10

DZIEDZICTWO RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO... T. 1, 2021.jpg Z przyjemnością informujemy, że ukazała się monografia naukowa pt. "Dziedzictwo Rzemiosła Artystycznego - tradycyjne techniki oraz nowoczesna konserwacja i restauracja. Tom 1", będąca pokłosiem I edycji organizowanej przez nas konferencji w 2019 roku. Monografia jest do nabycia w Wydawnictwie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

"Konserwacja rzemiosł rozmaitych z kolekcji Arkadiusza Wagnera" - wystawa konserwatorska pracowników KKRAR
2021-05-04

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Konserwacja rzemiosł rozmaitych z kolekcji Arkadiusza Wagnera" pracowników Katedry Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby, Wydziału Sztuk Pięknych UMK, która odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8 w Toruniu w dniach 24 maja - 7 czerwca 2021 r.

Wernisaż w trybie zdalnym na platformie MSTeams w dniu 20 maja 2021 o godz. 17:00 w ramach konferencji naukowej "Dziedzictwo rzemiosła artystycznego - tradycyjne techniki i nowoczesna konserwacja i restauracja".

Zaprezentowane zostaną prace konserwatorskie wykonane przy zabytkach rzemiosła artystycznego, m.in. snycerstwa, konwisarstwa, mosiężnictwa, złotnictwa, kowalstwa.

Aktualności organizacyjne
2021-03-07

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią SARS CoV-2 i ciągłą niepewnością co do tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach, Komitet Organizacyjny zdecydował, że tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w trybie zdalnym.

 

W związku  z powyższym, obniżeniu ulega opłata konferencyjna i wynosi ona obecnie 200 zł. Każdy Uczestnik w ramach uiszczonej opłaty otrzyma kolejny tom, przygotowywanej monografii pokonferencyjnej oraz katalog z wystawy, która będzie towarzyszyć konferencji.

 

Termin rejestracji i wnoszenia opłat został przedłużony do 10 maja 2021 roku.

 

Mamy nadzieję, że już wkrótce nasze życie wróci do normalnego toku i przy okazji kolejnej, III edycji konferencji w 2022 roku będziemy mogli spotkać się już osobiście. Życzymy zdrowia.

 

Komitet Organizacyjny

"Zachować ekspresję, czyli o sztuce konserwacji rzemiosła afrykańskiego"
2021-01-16

IMG_9529.JPG Z przyjemnością informujemy, że ukazała się publikacja pt. "Zachować ekspresję, czyli o sztuce konserwacji rzemiosła afrykańskiego" poświęcona wystawie towarzyszącej I edycji naszej konferencji z 2019 roku. Do nabycia w Wydawnictwie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zapraszamy do REJESTRACJI na konferencję!
2020-12-10

 REJESTRACJA

Termin rejestracji - do 10 maja 2021 roku.

Termin nadsyłania abstraktów (referaty) - do 22 lutego 2021 roku. 


Konferencja w Toruniu